O mnie          Kontakt

Chlebek i pieniążki, czyli co zrobić, by kobieta straciła ochotę na seks

Emocje / 28 lutego 2015

Spotykacie się gdzieś na korytarzu korporacji. Jest wysoki, nosi świetny garnitur, ma szerokie ramiona. Do tego kilkudniowy zarost albo modna broda, uśmiech i czar samego Clooneya. Podchodzi do Ciebie, jego testosteron zalewa Twoje zmysły, miażdży Cię wzrokiem, w ciągu kilku sekund zaczynasz sobie wyobrażać, że może tu i teraz, na biurku szefa… I nagle on mówi:

178H– Będę miał dla Pani fakturkę, ale teraz się śpieszę na obiadek i do domku, więc może odłóżmy to na jutro, myślę, że nie będzie problemu z pieniążkami.

I w tym momencie opadają Ci cycki. Rany boskie. Dlaczego niektórzy dorośli mężczyźni mówią jak małe dziewczynki?

Ja nie rozumiem, co jest z tym zdrabnianiem. Fakturka, domek, pieniążki, chlebek, jedzonko. Jak widzę wielkiego, dwumetrowego dojrzałego faceta i słyszę z jego ust „kanapeczka” to robi mi się smutno, i przykro, i mam ochotę zostać jego mamą. Kanapeczka, seriously? Tak się mówi do dzieci. Albo do psów.

Ja wiem, że jestem nerwowa i zaraz mi jakiś mądrala wytknie, że się czepiam, ale kochani!! Posługujemy się jednym z najpiękniejszych języków świata. Żadnej relacji nie można skomplikować tak bardzo, jak to się często dzieje w komunikacji w języku polskim. Żaden język nie ma tylu słów określających stany emocjonalne kobiety. Język tak bogaty, barwny, piękny – a my tu wyjeżdżamy z kanapeczką? Z pieniążkami? Z jedzonkiem? Mickiewicz Adam płacze gorzko za każdym razem, gdy z męskich ust pada słowo „fakturka”. True story.

Ja wiem, że w dzisiejszych czasach mężczyźni mają przerąbane, bo kobietom rosną wymagania. Jak dla mnie, to możecie sobie już nosić te swoje rurki, ale mówcie ładnie po polsku.  I dziewczyny też – mówmy poprawnie, nie zdrabniajmy i nie wrzucajmy na siłę angielskich słów w polskie zdania, bo to straszny obciach. Język polski jest sexy. Tylko bez fakturek i chlebków.Previous Post

A może ja jestem smutna w środku?

Next Post

Co jest pożytecznego w dawaniu kobiecie kwiatów?Dodaj komentarz