O mnie          Kontakt

Słowa, które zmieniają wszystko

Emocje / Związek / 11 listopada 2014

Świt, a ja nie mogę spać. Wstaję i zanim mój organizm zdąży zaprotestować, ubieram się i wybiegam z domu. Wiatr uderza mnie w twarz, zakładam słuchawki i wchodzę z impetem w nowe dziś. Trochę uciekam. Przekraczam kilka granic. Czuję spokój za każdym razem kiedy moje stopy dotykają twardego gruntu. Biegnę pewniej niż wczoraj. I przedwczoraj. A już na pewno pewniej niż miesiąc temu.

Słowa, które zmieniają wszystkoWczoraj był kolejny ważny dzień. Do ostatniej minuty wypełniony ludźmi i wrażeniami. Zakończony wyczerpaniem i przeczuciem spełnienia. Kolejny dzień, w którym wszystko jest nowe. Znów nie mogłam powstrzymać się od modlitwy dziękczynnej powtarzanej jak mantrę przy byle okazji. Chyba ze strachu, że to wszystko tylko sen.

S ł o w a od Ciebie

Kiedy czytam Wasze wiadomości, coraz bardziej wierzę w moc słów. Słowa są ważne. Mogą zmienić życie, nazwać, wykreować, stworzyć.

Piszecie o  tym, że moje teksty budzą w Was emocje –  a we mnie każda taka wiadomość coś zmienia.

Piszecie o tym, jak lubicie to miejsce i że odnajdujecie w tych wpisach siebie – a ja czuję, jak powstaje nasza wspólna przestrzeń.

To miejsce jest nasze, skoro odnajdujesz tu coś, czego szukałeś/aś. Ja mogę Ci tu obiecać tylko i aż –  słowa. Bardzo liczę na Twoje.

Nie ma słów bez znaczenia

Jeszcze niedawno nie przywiązywałam do tego wagi. Może to banał, ale dzisiaj wiem i Ty pewnie też, że kiedy świat rozpada się na kawałki i już nic nie da się zrobić, tylko słowa mogą coś zmienić. Mogą zmienić Ciebie.

Kiedy skrzywdził Cię ktoś, komu oddałaś wszystko i cierpisz… a wchodząc do pracy, usłyszysz jak ktoś mówi, że jesteś piękna – staniesz się kimś innym.

Kiedy popadasz we frustrację, bo pracujesz w miejscu, którego nie znosisz…  a ktoś obserwując Twoją pracę powie Ci, że jesteś utalentowana i nadajesz temu miejscu barw – staniesz się kimś innym.

Kiedy masz już dość samotności i kompleksów, które uprzykrzają Ci życie..  a ktoś powie Ci, że jesteś fascynująca i cudownie jest spędzać z Tobą czas – staniesz się kimś innym.

Lepszym.

Wiem to wszystko, bo gdy zawalił mi się cały świat, nie miałam ani pracy ani mieszkania, ani pieniędzy, ani nadziei, ani nawet jednego przyjaciela.. pewnego dnia na ulicy ktoś zaczepił  mnie i powiedział, że jestem piękna. Po prostu. Bezinteresownie i bez podtekstów. Wiem, co znaczy dobre słowo, kiedy każdy dzień przynosi coraz większy smutek. Rozumiem Cię.

Dlatego:

1. Miej zawsze w pobliżu książkę, która poprawia Ci humor. Taką, która rozbawia do łez albo daje nadzieję.

2. Wrzuć na pulpit i w playlistę w telefonie piosenkę, która budzi w Tobie piękne emocje. Słuchaj jej tylko wtedy, kiedy bardzo tego potrzebujesz. Gdy przestanie budzić emocje, poszukaj kolejnej.

3. Otaczaj się ludźmi, którzy nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji są zdolni do dzielenia się dobrymi słowami (tak, tacy istnieją). Odwdzięczaj się tym samym.

4. Bezwzględnie usuń ze swojego życia tych, którzy codziennie powtarzają Ci coś, co wprawia Cię w zły nastrój, rozbudza kompleksy albo sprawia, że przestajesz marzyć. To zaboli, ale tylko przez chwilę. Potem poczujesz się wolna.

5. Mów dobre słowa innym: komplementuj, dawaj radość i nadzieję. Naucz się znajdować w każdym coś pięknego

A przede wszystkim:
6. Mów dobre słowa sobie. Przed lustrem. Codziennie rano. Zasługujesz na to, żeby to słyszeć.  I żeby to mówić.
Wiedząc, jaką moc mają proste słowa – wykorzystaj je i stawaj się codziennie kimś lepszym.

Naprawianie świata zaczyna się od Ciebie.

P.S Jesteś piękna.Previous Post

Fascynująca kobieta... Czyli jaka?

Next Post

Mężczyźni, którzy każą nam czekaćDodaj komentarz