Poznajmy się. Witaj w nowej odsłonie bloga 8ipół!

Katarzyna J. Piotrowska

Od lat pracujemy razem, budujemy partnerską relację i wspólne życie. Choć początkowo nic tego nie zwiastowało – biznes rodzinny stał się naszą pasją i wielką inspiracją do pracy nad jakością komunikacji w związku i w zarządzaniu. Wiemy, że wielu z Was poznało swojego partnera w pracy, pracuje z nim lub myśli nad założeniem wspólnego biznesu – być może tak jak my, słyszycie od bliskich, że to fatalny pomysł, bo żeby tworzyć dobry związek, trzeba za sobą zatęsknić. To z jednej strony prawda, ale z drugiej – odpowiednio pracując nad relacją można też stworzyć dochodowy, świetnie prosperujący biznes i trwały, silny związek. Bo największą siłą firm rodzinnych jest właśnie bezcenny kapitał autentycznych wartości, miłości i silnych więzi. 

Decyzję o wspólnej pracy podjęliśmy dość spontanicznie po zaręczynach – to miała być przygoda z terminem ważności albo próba poznania siebie nawzajem z innej perspektywy. Początki były ekstremalnie trudne – to jak zderzenie żywiołu (Kasia) z mistrzem zen, który każde zadanie wykonuje z rozwagą i namysłem (Kamil). Do szału doprowadzała nas różnica stylów w pracy i zupełnie nie spodziewaliśmy się, że relacja zawodowa tak bardzo będzie się różnić od naszej, wydawać by się mogło, poukładanej relacji prywatnej.

Co jest ważniejsze – wyniki biznesowe czy związek? 

Najpierw przyszły świetne wyniki biznesowe – potem zrozumienie, że połączenie tych dwóch przeciwnych znaków działa. I że z biegiem czasu daje nam coraz więcej satysfakcji, pokazuje ile jeszcze o sobie nie wiemy. Codzienna praca wzbudziła głód naukowego podejścia do tematu – zafascynowani tematyką relacji w małżeństwach, które pracują razem, relacji w rodzinnych firmach, zarządzania w obliczu więzów krwi, zaczytywaliśmy się w raportach i artykułach, które mówiły o problemach, które znamy z praktyki. Z zaciekawieniem śledziliśmy historie par, które zbudowały fantastyczne biznesy i od dekad nadal trwają w związku małżeńskim.

O czym przeczytasz na 8ipół?

Dzięki temu i wyzwaniom codzienności nauczyliśmy się pracować nad relacją w taki sposób, by połączenie biznesu i rodziny dawało nam spełnienie, radość, satysfakcję i pozwalało  stworzyć najlepsze warunki na przyjście naszego pierwszego dziecka. O tym, jak to robimy, jak nam się udaje zdrowo łączyć te sfery i nadal się lubić, a także jak budujemy partnerskie zasady, żyjąc w kraju, w którym partnerstwo to często tylko słowo – o tym wszystkim będziemy pisać na 8ipol.com.

Oprócz tego znajdziecie tu nasze podpowiedzi biznesowe i marketingowe, opowiemy o tym, jak tworzymy ogromne eventy i docieramy do klientów. Pokażemy też naszą drogę do szczęśliwego, świadomego rodzicielstwa.

Napiszcie, proszę, w komentarzu – czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad pracą ze swoim partnerem? A może już pracujecie albo macie taki epizod za sobą? 

Kochani, zapraszamy do czytania naszych kolejnych artykułów i śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

 

Przeczytaj kolejny artykuł: Firma rodzinna – oto 7 zagrożeń pracy z życiowym partnerem

2 komentarze

Asia 30 czerwca 2021 - 09:01

Dobrze, że wróciłaś! A jeszcze ciekawiej, że w duecie! Jak zwykle świetnie się czyta!

Odpowiedz
Katarzyna J. Piotrowska 30 czerwca 2021 - 10:14

Bardzo dziękuję! Ten komentarz wiele dla mnie znaczy :)

Odpowiedz

Zostaw komentarz

To może Ci się spodobać