Czy ty w ogóle masz czas na sukces?

Katarzyna J. Piotrowska

Doba ma 24 godziny. To 1440 minut. 86 400 sekund. Ten czas w całości należy do Ciebie. To co z nim dzisiaj zrobimy?

Pożeracze czasuMam wokół siebie wielu szalenie zdolnych ludzi. Każdy z nich ma talent, o którym świat powinien się dowiedzieć. Mają kreatywność. Pracowitość. Energię. Zupełnie tak jak ty. Dotyczy ich również podobny do Twojego problem: nie mają czasu.

Coś Ci to mówi?

Facebook pożera czas i wpędza w depresję

Z badań przeprowadzonych dla Microsoft wynika, że co piąta osoba, która korzysta z internetu poświęca na to ok. 6 godzin dziennie. Codziennie nasz czas pożerają: media społecznościowe, serwisy plotkarskie, dziesiątki zasubskrybowanych przez nas fanpage’y, filmiki, które nic nie wnoszą, olbrzymi natłok informacji, czasem telewizja czy liczne aplikacje na smartfonie. A badania z Uniwersytetu w Michigan potwierdzają tylko to, co już sami zdążyliśmy zauważyć – regularne korzystanie z Facebooka sprawia, że jesteśmy coraz mniej zadowoleni z życia. Codziennie tracisz czas na budowanie poprzez media społecznościowe fałszywej, wyidealizowanej wersji samego siebie i porównujesz swoje życie do kreacji, które tworzą w tym świecie Twoi znajomi.  A to wpędza Cię w kompleksy i zniechęca do działania. Duże uproszczenie? Być może, ale przyznaj, że coś w tym jest.

Nie mam czasu na sukces

Jesteś teraz w miejscu, w którym nie chcesz dłużej być? Nie spełniasz się zawodowo, nie lubisz swojej pracy, nie rozwijasz swojej pasji, bo nie masz na to czasu? Też tak kiedyś myślałam. Dopóki nie doszłam do wniosku, że tylko i wyłącznie ode mnie zależy czy znajdę czas i energię na walkę o to, co naprawdę mnie interesuje. Co jest moją prawdziwą pasją. Doba ma tylko 24h. 1440 minut. 86 400 sekund. Naprawdę chcesz marnować ten czas na coś, co nie sprawia, że się rozwijasz, kwitniesz i codziennie przekraczasz próg własnych możliwości?

Istnieje tylko jeden ODPOWIEDNI MOMENT

Myślisz, że kiedyś nadejdzie odpowiedni moment na spełnienie marzeń? Mylisz się. Nigdy nie będzie właściwego momentu na dokonanie czegoś wielkiego. Jedyny możliwy moment to DZISIAJ. Właśnie teraz. Czekanie na idealną chwilę to zawsze wymówka. Marna. Jak każda, którą wmawiasz swojemu lustrzanemu odbiciu.

Czas mija. Jednym na Facebooku, przed telewizorem, innym na rozwijaniu pasji, spełnianiu marzeń, zdobywaniu szczytów. Po której zawsze chciałaś/eś być stronie? Stanie w miejscu jest łatwe. Marnowanie czasu jest łatwe. Godzenie się z rzeczywistością, która nas zasmuca i rozleniwia jest stosunkowo łatwe. Żeby uwierzyć w siebie i sięgnąć po to, co dotąd pozostawało jedynie w sferze naszych marzeń, trzeba podjąć wysiłek. I to nie byle jaki. To zadanie wymaga przekroczenia własnych granic, zaangażowania wszystkich sił, każdej sekundy i każdej myśli. To trudne. Ale naprawdę warto o to walczyć.  Wciąż się zastanawiasz? To zamknij oczy i wyobraź sobie, gdzie chciałabyś/chciałbyś teraz być. Kim chciałabyś/chciałbyś być. I sięgnij po to. Warto, prawda? Powiem więcej: marzysz o tym, ponieważ to jest miejsce stworzone dla Ciebie. I zasługujesz na to, żeby się tam znaleźć.

Daj sobie szansę

Nikt nie zasłużył na życie, które nie daje codziennej radości i satysfakcji. Nikt nie zasłużył na życie bez rozwoju i bez sukcesów. Ty także. Naprawdę głęboko wierzę w to, że każdy człowiek ma talent, dzięki któremu może uczynić swoje życie lepszym i naprawdę szczęśliwym. Jeśli jeszcze tego nie czujesz, to znaczy, że nie robisz tego, co powinnaś/powinieneś. Daj sobie szansę i uwierz w to, że stać Cię na więcej. A czas, który codzienne dostajesz, każdą z tych 86 400 sekund możesz poświecić albo na stanie w miejscu i czekanie na lepszy moment, albo na walkę o siebie. Czas jest ważny. Jest piękny. I niesie ze sobą mnóstwo szans. Nie bój się z nich korzystać.

P.S Dziękuję za Wasze wiadomości! Postaram się pisać częściej i poruszać tematy, o które prosiliście. W razie kryzysu motywacyjnego albo wszelkich innych pytań, pogotowie 8ipół dostępne całą dobę ;) Piszcie śmiało: kjm@8ipol.com. Na deser mam dla Was filmik, który zawsze ładuje mój akumulator wytrwałości. Kliknijcie na obrazek. I powodzenia :) :

motywacja

11 komentarzy

Ania K 22 stycznia 2014 - 17:38

kocham Twoją energię!!!! a filmik znam, chyba nawet Ty mi go kiedys wyslalas, daje kopa! Dzięki, Kasiulka, rozwijaj się, bo pieknie Ci wychodzi

Odpowiedz
Olga Sss 22 stycznia 2014 - 17:46

Fejs to moja zmora. Nie wiem, co w tym gównie jest tak przyciagajacego, ale marnuje na nim doslownie po 7 godzin dziennie, az moi znajomi zaczeli mi na to zwracać uwagę. Napisz kiedys o jakichś wariantach odwykowych od neta;)

Odpowiedz
Katarzyna J. Markiewicz 22 stycznia 2014 - 17:48

Doskonale Cię rozumiem:) I temat odwyku od internetu, komórek i wszelkiego cywilizacyjnego zła poruszę na pewno, kwestia czasu:) Pozdrawiam!

Odpowiedz
martyna 22 stycznia 2014 - 18:21

chyba to wydrukuję i powieszę nad biurkiem jako ogromny MOTYWATOR i będę czytać w chwilach zwątpienia :)

lubię Cię czytać! :*

Odpowiedz
de.gie 22 stycznia 2014 - 18:52

Na tym blogu najpierw były bardzo dobre teksty, a teraz coraz gorsze się pojawiają. Zacżeło się super bardzo, a teraz jest masakra. Tragiczne to – zero treści, puste frazesy powtarzane po trzy razy. Dobrze, że Ty przed facebookiem nie marnujesz swojego życia – good for you!

Odpowiedz
Katarzyna J. Markiewicz 22 stycznia 2014 - 19:14

Może wrócą lepsze czasy :) Pozdrawiam:)

Odpowiedz
Ania K 22 stycznia 2014 - 19:16

Ooo widze ze juz hejcior:) Nie przejmuj sie, Kaska, Ty tu jeszcze pokazesz swoj talent w pelnej krasie!!!!!!!!

Odpowiedz
pawel 22 stycznia 2014 - 19:21

Tekst również jakoś wyjątkowo nie przypadł mi do gustu, jednak w dalszym ciągu jestem pod wrażeniem autorki. Pozdrawiam !

Odpowiedz
Magdalence 22 stycznia 2014 - 19:24

A mnie sie podoba (: (: (:

Odpowiedz
Ares 24 stycznia 2014 - 18:02

Dzięki za motywację do pracy, dobry tekst i fajny blog!

Odpowiedz
Jane 26 stycznia 2014 - 07:32

Kaaaasia, dawaj nową notkę, tęsknię:)

Odpowiedz

Zostaw komentarz

To może Ci się spodobać